E diel, 18 Prill, 2021

Pasi provokoi me hartën e mbuluar me flamurin serb, Vuçiç nuk ndalet: Ja veprimi...

Presidenti Aleksandër Vuçiç ka falenderuar ditën e sotme ambasadorin e Nigerisë, Eniola Olaitan Ajaji, që vendi i tij ende nuk e ka njohur Kosovën. Ky...

Athina ‘ndizet’ nga protestat, përplasje mes protestuesve dhe forcave të policisë

Përkeqësohet situata e protestës së organizuar në Athinë, ku një përplasje ndërmjet protestuesve dhe forcave të policisë ka shkaktuar një të plagosur nga forcat...

Shqiptari që ka mbi supe 150 kr*me: Kur dikush të del para me pistoletë...

Një i ri nga Prizreni ka rreth 150 vepra penale në polici. Dibran Hoxhaj, i cili e quan veten King Cobra njihet si një njeri...

Skandal/ Shqiptarët janë pushtues dhe… Ja çfarë shkruhet në tekstin e gjeografisë në gjimnazet...

Libri i Gjeografisë në gjimnazet e Maqedonisë së Veriut ka shkaktuar reagime të ashpra nga partitëshqiptare pasi cilësohet si teskt me përmbajtje diskriminuese dhe...

Numërohen 523 mijë vota në Kosovë, ja kush është partia që kryeson bindshëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka numëruar deri më tani 29.15% të votave apo 523 mijë vota. Vetëvendosje po prin e para me 46.58%...

Hyri me semafor të kuq policia i theu tre brinjë/ Flet 60-vjeçari i dhunuar:...

Bardhyl Bakija, shqiptari, i cili u dhënuar ditën e sotme nga efektivët e policisë për shkak se u fut në semafor të kuq ka...

Shqiptarët që na bënë krenarë gjatë 2020-ës

Rënia e regjimit komunist, në dhjetor 1990, shënoi fillimin e eksodit të pandalshëm të shqiptarëve drejt botës perëndimore, fenomen që ka vijuar deri më...

Adnan Azizi u jep fund spekulimeve: Pranohen 22 shqiptarë në Hekurudhat e Maqedonisë

Drejtori i SH.A Hekurudhat e RMV – Transport, Adnan Azizi u ka dhënë fund spekulimeve që qarkulluan në opinion se kinse ka bërë largime...

Detaje të reja nga vrasja e katërfishtë/ Babai qëlloi fillimisht dy djemtë, pastaj gruan!...

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë në Kosovë ku burri ka vrarë gruan, 2 djemtë dhe më pas veten....

Kosovë, bien rastet me Covid, 215 të infektuar të rinj dhe 4 viktima

Në Kosovë u raportua të dielën për katër viktima nga koronavirusi dhe 215 raste të reja pozitive. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës tha...