E diel, 18 Prill, 2021

Avioni i parë në Aeroportin e Kukësit/ Balluku zbulon mesazhin që i dërgoi Ramës...

Avioni i Air Albania është ulur sot për herë të parë në aeroportin “Zayed” të  Kukësit. Ministrja Belinda Balluku në fjalën e saj tha se...

Basha sërish kundër Kastratit për “Rrugën e Kombit”

Kryetari i Partisë Demokratike ka dalë sërish kundër biznesmenit Shefqet Kastrati, duke u shprehur se trau në “Rrugën e Kombit” do të hiqet. Basha: Më 25...

Sherri me thika, ja kush është kandidati i LSI-së që iu plagosën 2 vëllezërit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Sauk të Vjetër ditën e djeshme. Një kandidat për deputet i LIS-së është përfshirë në një konflikt...

Tabaku në linjën e Unazës/ “Qeveria rrotullohet rreth interesave të ngushta klienteliste”

Jorida Tabaku kandidatja për deputete e PD e ka nisur mëngjesin e sotëm në linjën urbane për të parë nga afër shqrbimin që u...

Sondazh / Tiranë – Kush i fiton zgjedhjet e 25 Prillit? Komentoni

Kush i fiton zgjedhjet e 25 Prillit?  1. Partia Socialdemokrate  2. Balli Kombëtar  3. LDSH  4. Bindja Demokratike  5. ABP - E - OSH...

Rama fushatë në Gjirokastër/ Flet për herë të parë dhe për patronazhistët

Në Gjirokastër socialistët kanë ambicien e fitimit të tre mandatave dhe këtë Edi Rama e shikon të realizueshme.   “Ky shi është paralajmërimi breshrit të...

Meta sulmon ashpër qeverinë: Kemi prova skandaloze, bëhuni gati! (VIDEO)

Pjesë nga deklarata: Të nderuar qytetarë edhe një javë na ndan nga zgjedhjet e 25 prillit të gjithë bashkë duhet të ushtrojmë të drejtën themelore....

“Ora e ndryshimit po vjen”/ Basha: Edi Rama do të humbasë dhe Shqipëria do...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë një takimi elektoral  në Rreshën të Mirditës u shpreh se këto zgjedhje janë vendimtare, nga ku theksoi...

A do ta dekretojë Ramën për një mandat të tretë?/ Meta jep përgjigjen i...

Presidenti Ilir Meta gjatë një konference për shtyp i pyetur nëse do ta dekretonte kryeministrin Edi Rama për një mandate të tretë ai u...

Rama në Gjirokastër: Në qoftë se votoni Lulin keni për të marrë “derrin maç”

  Kryeministri Edi Rama është marrë me letrat sot në Gjirokastër, teksa iu ka treguar qytetarëve të pranishëm se ka takuar një fallxhore që i...