E diel, 18 Prill, 2021

“Babi më thotë se jam shqiptar“/ Talenti brazilian pjesë e Kombëtares, babai: Kënaqësi ta...

Një talent nga vendi ku futbollin e kanë në gjak i është bashkaur moshave të Kombëtares shqiptare. Bëhet fjalë për brazilianin 14-vjeçar, Viktor Nunes,...

Inter për “notën 10”, Juventus fiton përballjen direkte me Napolin

Inter nuk shkëlqen, por vijon të fitojë dhe të thellojë diferencën me ndjekëset, pasi tani e sheh veten plot 11 pikë larg Milanit të...

PSG mposht Bayernin në Mynih

Rreth 7 muaj pas humbjes në finalen e Ligës së Kampionëve, Paris Saint Germain provoi të hakmerret ndaj Bayernit të Mynihut, duke e mposhtur...

Shqipëri-Angli / Nga reklamat gjigante, te tifozët kuqezi dhe formacionet zyrtare

Shqipëri-Angli do të nisë në orën 18:00 në “Air Albania Stadium” dhe është një përballje që rikthehet në Tiranë pas plot 20 vitesh, duke...

Skandaloze/ Shqipëria rrezikon humbjen kundër Anglisë në tavolinë, policia nuk merr përsipër mbarëvajtjen e...

FSHF ka bërë një reagim për ndeshjen Shqipëri Angli e cila do të luhet në 28 mars, pasi policia në një shkresë zyrtare u...

Edi Reja publikon listën e futbollistëve për ndeshjen ndaj Anglisë, San Marinon dhe Andorën....

Shqipëria është gati për ndeshjet kualifikuese për Botërorin e Katarit në vitin 2022 dhe ditën e sotme FSHF ka publikuar listën e futbollistëve që...

Milani lë pas humbjen në derbi, fitore me peshë në “Olimpico”

Milani reagon si skuadër e madhe pas dy humbjeve në Serinë A, me Interin në derbi dhe ndaj Spezias në transfertë. Skuadra kuqezi triumfoi...

Inter në telashe, 5 pjesëtarë të stafit rezultojnë me Covid

Drejtorët menaxhues të Interit, Alessandro Antonello dhe Beppe Marotta, drejtori sportiv, Piero Ausilio, avokati i klubit, Angelo Capellini, si dhe një anëtar i stafit...

Ish-gjyqtari deklaroi në transmetim ‘Live’ se Interi mund ta humbasë derbin në tavolinë, më...

Ish-arbitri i njohur italian, Tiziano Pieri, bëri një gafë të rëndë gjatë transmetimit live pas ndeshjes Milan-Inter 0-3. Në emisionin “La Giostra del Gol”, në...

Futbolli shqiptar në zi, ndërron jetë ish-presidenti i Tiranës nga Covid

Futbolli shqiptar është në zi, koronavirusi i ka marrë jetën në moshën 70-vjeçare, ish-presidentit të Tiranës, Metush Seferi. Ai prej ditësh po kurohej për të...