E diel, 18 Prill, 2021

Dalin DATAT/ Kur do të zhvillohen provimet e lirimit, ankthi i bankave të shkollës...

Provimet e lirimit për klasat e nënta pritet të fillojnë më 16 qershor. Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë ka njoftuar ditën e sotme...

A mund të pini alkool direkt pas vaksinës së Covid-19? Ja ç’thonë mjekët!

Supozojmë se sapo keni përfunduar dy dozat e vaksinës kundër Covid-19 dhe tani, jeni gati të dilni e të festoni me muzikë dhe alkool...

Vaksinimi masiv/ Manastirliu nga Fieri: Javën që vjen vaksinohen të sëmurët kronik +60

VAksina  anti-Covid do të shtrihet  tek  të moshuarit mbi 60 vjec  që janë me  sëmundje kronike, ndërsa do të vaksinohen  moshat mbi 65 vjeçare....

Nga 16 prilli, pasaportë Covid-i për iPhone

Barbados do të pranojë këtë metodë në fluturimet nga Londra duke filluar nga data 16 prill. Pasi e provoi me sukses në një fluturim ndërkombëtar...

Nga çfarë keni frikë në një lidhje? Këtë e tregon shenja juaj e zodiakut

Në një marrëdhënie dashurie është normale të ndjeni frikë, xhelozi dhe pasiguri për të qenë me dikë. Ndonjëherë kjo frikë shkaktohet nga ish-partneri, përvoja...

Meghan Markle është gati për një lindje brenda shtëpisë!

Pritjes së ëmbël thuajse po i vjen fundi. Meghan Markle dhe princ Harry janë gati për ardhjen e bebushes që mesa duket do të...

Pfizer teston vaksinën te adoleshentët 12-15 vjeç

Pfizer ka në plan të kërkojë aprovimin e vaksinës së Covid për më të rinjtë pasi nga një provë në SHBA rezultoi se ishte...

Manastirliu: Nesër nis vaksinimi masiv në sheshin “Skënderbej”, për orën dhe datën do thirreni...

Nesër pritet të nisë vaksinimi masiv në vend. Vetë ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në një dalje nga sheshi ‘Skënderbej”, tha se ka nisur...

Paralajmëron Brataj: Respektoni masat se do vijë një tjetër valë

Drejtori i Urgjencës Kombëtare ka paralajmëruar qytetarët shqiptarë se mund të në përfshijë një tjetër valë koronavirusi nëse nuk respektohen masat e marra. I...

Siguria e vaksinave kineze dhe ruse, Rakacolli gati të ‘sakrifikohet’ për t’i mbushur mendjen...

Zëvendës ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli tha se vaksina kineze por dhe ajo ruse e të tjera janë të sigurta dhe të certifikuara në...