E diel, 9 Maj, 2021

Detaje të reja nga vrasja e katërfishtë/ Babai qëlloi fillimisht dy djemtë, pastaj gruan!...

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë në Kosovë ku burri ka vrarë gruan, 2 djemtë dhe më pas veten....

Kosovë, bien rastet me Covid, 215 të infektuar të rinj dhe 4 viktima

Në Kosovë u raportua të dielën për katër viktima nga koronavirusi dhe 215 raste të reja pozitive. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës tha...

Kosova në zgjedhje pa buxhet/ Nuk ka dakordësi për të votuar dokumentin e hartuar...

Kosova rrezikon të shkoj në zgjedhje pa votim të projektbuxhetit për vitin 2021. Për këtë projektbuxhet, Qeveria nuk e ka shumicën e nevojshme parlamentare prej...

Koronavirusi në Kosovë, 12 viktima dhe 271 raste të reja

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar të mërkurën 271 raste të​ reja me koronavirus, pas marrjes së​ 1,066 mostrave. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK)...