E diel, 18 Prill, 2021

Përplasja e dhunshme në Mamurras, Gjykata liron policin dhe dy Fuftë

Ja dhe historia përsëritet për ngjarjen në Mamurras ndodhi fiks ajo që pritej pas një skenari gati perfekt nga policia  për të fshehur ngjarjen....

Tritol banesës/ Rrëfehet Shpëtim Ndreca: Shkak profesioni i vëllait ish-gjyqtar

Shpëtim Ndreca pretendon se sasia prej rreth 300 gramë tritol që shpërtheu ishte mesazh për të vëllain, ish-gjyqtar të Krimeve të Rënda. Në një...

U kap me lëndë narkotike/ Në pranga 48- vjeçari

Pas kontrolleve të policisë për veprimtarinë kriminale në fushën e narkotikëve në qytetin e Prrenjasit ra në pranga një 48 vjeçar. Mësohet se shtetasi me...

Posedonte automatik dhe municione/ Korçë, prangoset një 41 vjeçar

Një 41 vjeçar nga Korça është vënë në pranga për armë mbajtje pa leje. Forcat e Policisë, gjatë kontrollit të ushtruar në një ambient në...

I vunë tritol në derën e shtëpisë, zbulohet emri i pronarit të banesës

Tronditet Mamurrasi! Mbrëmjen e sotme, rreth orës 21:45 një sasi e vogël lënde plasëse është vendosur në banesën Shpëtim Ndreca. Policia ka bërë me...

LAJM I FUNDIT/ Mamurrasi nuk gjen qetësi, shpërthim me eksploziv në oborrin e një...

Shpërthim me eksploziv në një banesë në Mamurras. Sipas informacioneve paraprake, ngjarja ka ndodhur në oborrin e një banese, ku ka shpërthyer një sasi...

E RËNDË në Shkodër! Gjendet në mes të rrugës nëna e tre fëmjëve

Një grua e pajetë është gjendur ditën e sotme në Shkodër. Rudina Emini është gruaja e cila është gjetur në rrugë nga familjarët e saj....

Aksident në Berat, dy mjete përplasen kokë më kokë me njëri-tjetrin

Një aksident i fuqishëm ka ndodhur në aksin rrugor Berat-Urë Vajgurore, ku për pasojë dy persona kanë mbetur të plagosur. Aksidenti ndodhi në fshatin Moravë....

‘Më shohin gruan time’/ Si nisi sherri i përgjakshëm në Berat

Nëna e Albert Memajt, i cili një natë u konfliktua me katër vëllezërit Marini në Berat ku si pasojë u plagos një efektiv policie, ka treguar...

Lajmi fundit/ Gjendet një grua e pajetë në Shkodër, ka plagë në trup

Gjendet një grua e pajetë në Shkodër, ka plagë të shkaktuara nga një mjet prerës