E diel, 9 Maj, 2021

Vendi i parë në botë, Serbia ofron 25 euro për ata që do të...

Serbia ka premtuar se do t’i paguajë qytetarët me 25 euro nëse ata vaksinohen kundër COVID-19. Presidenti Aleksandar Vuçiç tha se do të shpërblente...

Kosovë, bien rastet me Covid, 215 të infektuar të rinj dhe 4 viktima

Në Kosovë u raportua të dielën për katër viktima nga koronavirusi dhe 215 raste të reja pozitive. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës tha...

Vëllai i drejtorit të BDI-së bëhet doktor shkence në universitetin serb pa shkelur fare...

Nuhi Sela, vëlla i drejtorit të Agjenicisë për Zbatimin e Ligjit për gjuhët, Ylber Sela nga BDI, është zbuluar të jetë në mesin e...

“Burrat janë zotat, gratë janë robëreshat” — Hoxha zbulon se çfarë i mësonin në...

Teologu Drilon Gashi në emisionin Pressing të T7, ka thënë se në vendin ku ky ka studiuar disa hoxhallarë mësonin se gruas nuk lejohet...

Skandal/ Shqiptarët janë pushtues dhe… Ja çfarë shkruhet në tekstin e gjeografisë në gjimnazet...

Libri i Gjeografisë në gjimnazet e Maqedonisë së Veriut ka shkaktuar reagime të ashpra nga partitëshqiptare pasi cilësohet si teskt me përmbajtje diskriminuese dhe...

Numërohen 523 mijë vota në Kosovë, ja kush është partia që kryeson bindshëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka numëruar deri më tani 29.15% të votave apo 523 mijë vota. Vetëvendosje po prin e para me 46.58%...

Kosova në zgjedhje pa buxhet/ Nuk ka dakordësi për të votuar dokumentin e hartuar...

Kosova rrezikon të shkoj në zgjedhje pa votim të projektbuxhetit për vitin 2021. Për këtë projektbuxhet, Qeveria nuk e ka shumicën e nevojshme parlamentare prej...

Shqiptarët që na bënë krenarë gjatë 2020-ës

Rënia e regjimit komunist, në dhjetor 1990, shënoi fillimin e eksodit të pandalshëm të shqiptarëve drejt botës perëndimore, fenomen që ka vijuar deri më...

Detaje të reja nga vrasja e katërfishtë/ Babai qëlloi fillimisht dy djemtë, pastaj gruan!...

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë në Kosovë ku burri ka vrarë gruan, 2 djemtë dhe më pas veten....

Shqiptari që ka mbi supe 150 kr*me: Kur dikush të del para me pistoletë...

Një i ri nga Prizreni ka rreth 150 vepra penale në polici. Dibran Hoxhaj, i cili e quan veten King Cobra njihet si një njeri...