E diel, 9 Maj, 2021

Hyri me semafor të kuq policia i theu tre brinjë/ Flet 60-vjeçari i dhunuar:...

Bardhyl Bakija, shqiptari, i cili u dhënuar ditën e sotme nga efektivët e policisë për shkak se u fut në semafor të kuq ka...

Adnan Azizi u jep fund spekulimeve: Pranohen 22 shqiptarë në Hekurudhat e Maqedonisë

Drejtori i SH.A Hekurudhat e RMV – Transport, Adnan Azizi u ka dhënë fund spekulimeve që qarkulluan në opinion se kinse ka bërë largime...

Kosovë, bien rastet me Covid, 215 të infektuar të rinj dhe 4 viktima

Në Kosovë u raportua të dielën për katër viktima nga koronavirusi dhe 215 raste të reja pozitive. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës tha...

Kosova në zgjedhje pa buxhet/ Nuk ka dakordësi për të votuar dokumentin e hartuar...

Kosova rrezikon të shkoj në zgjedhje pa votim të projektbuxhetit për vitin 2021. Për këtë projektbuxhet, Qeveria nuk e ka shumicën e nevojshme parlamentare prej...

Koronavirusi në Kosovë, 12 viktima dhe 271 raste të reja

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar të mërkurën 271 raste të​ reja me koronavirus, pas marrjes së​ 1,066 mostrave. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK)...

Numërohen 523 mijë vota në Kosovë, ja kush është partia që kryeson bindshëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka numëruar deri më tani 29.15% të votave apo 523 mijë vota. Vetëvendosje po prin e para me 46.58%...

Skandal/ Shqiptarët janë pushtues dhe… Ja çfarë shkruhet në tekstin e gjeografisë në gjimnazet...

Libri i Gjeografisë në gjimnazet e Maqedonisë së Veriut ka shkaktuar reagime të ashpra nga partitëshqiptare pasi cilësohet si teskt me përmbajtje diskriminuese dhe...

Shqiptari që ka mbi supe 150 kr*me: Kur dikush të del para me pistoletë...

Një i ri nga Prizreni ka rreth 150 vepra penale në polici. Dibran Hoxhaj, i cili e quan veten King Cobra njihet si një njeri...

Athina ‘ndizet’ nga protestat, përplasje mes protestuesve dhe forcave të policisë

Përkeqësohet situata e protestës së organizuar në Athinë, ku një përplasje ndërmjet protestuesve dhe forcave të policisë ka shkaktuar një të plagosur nga forcat...

Pasi provokoi me hartën e mbuluar me flamurin serb, Vuçiç nuk ndalet: Ja veprimi...

Presidenti Aleksandër Vuçiç ka falenderuar ditën e sotme ambasadorin e Nigerisë, Eniola Olaitan Ajaji, që vendi i tij ende nuk e ka njohur Kosovën. Ky...