E diel, 18 Prill, 2021

Nëse dyshoni se ju kanë hakuar të dhënat personale në Facebook, hidhini një sy...

Facebook nuk ka në plan të njoftojë klientët që mund të jenë mes gjysmë miliardë përdoruesish të cilëve iu ekspozua informacioni personal, duke iu...

VIDEO-GALERI/ Samsung zbulon një pjesë të pajisjes më të re Galaxy

Kompania teknologjike Samsung ka postuar një video të pajisjes më të re teknologjike që do të nxjerr në treg. Në videon e Youtube nuk bëhet...

Beteja e performancës, Vodafone humbet primatin, kompania One ofron shërbimet më cilësore

Në raportin e parë të përvojës së rrjetit celular për Shqipërinë të kryer nga Opensignal, gjetjet janë për një konkurrencë të fortë midis ofruesëve të...

Paralajmërohet makina e parë Apple

Apple ka dhënë paralajmërime për drejtimin e veturës së shumëpërfolur të kësaj kompanie. Këtë e ka konfirmuar drejtori i gjigantit teknologjik, Tim Cook. “Autonomia...

Kompania amerikane e teknologjisë së lartë: Një pullë që shmang kalbjen e frutave dhe...

Kompania amerikane e teknologjisë së lartë,  RypLab, ka krijuar ngjitësin që mund të vendoset mbi frytat dhe perimet për t’i mbajtur ato të freskëta...

Premier League: Man City 1-1 Leeds – Torres levels against 10-man visitors

Man City 1-1 Leeds Raphinha tries to play in Helder Costa on the edge of the City box but it's behind him. Bernardo Silva goes up...

Llogari false nga Shqipëria, ‘Facebook’ mbyll 300 adresa dhe grupe të muxhahedinëve

“Facebook” la fshirë 300 llogari, faqe dhe grupe të krijuara nga muxhahedinët në Shqipëri. Muxhahedinët, grupi militant i mërguar që kundërshton Republikën Islamike të...

Gjigantët, rendin drejt teknologjisë. Po i vjen fundit çelësit të makinës?

Në Federal Communications Commission është depozituar një patentë nga Tesla Inc Deer Creek Road, Paolo Alto, në Kaliforni, që lidhet me teknologjinë UWB (Ultra...

Misioni CaSSIS/ Kamera që kap krateret dhe kanionet e Marsit

Këtë muaj Planeti i Kuq hyri në vitin e tij të ri, ai që njihet si Viti 36, dhe nuk ka kohë që është...

Paralajmërojnë ekspertët: Trendi më i fundit në TikTok është shumë i rrezikshëm

Trendi i fundit në TikTok u krijua fillimisht për të fuqizuar qasjen e grave ndaj trupit dhe lidhej me shfaqjen e një video të...