E diel, 18 Prill, 2021

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse flini para orës 10 të darkës (FOTO LAJM)

Kim Kardashian, Anna Wintour dhe Oprah Winfrey kanë një gjë të përbashkët: të gjitha flenë rreth orës 22:00. Ndoshta ju duket e habitshme sesi...

Ja çfarë mund të ndodhë me trupin tuaj nëse vishni taka të larta çdo...

Takat e larta ju bëjnë të dukeni më të gjatë dhe të ndiheni më të bukur, sipas ekspertëve. Por nuk duhet të harroni se...

Dilema e përhershme, një bionde apo një brune është më e preferuar

Duket se meshkujt nuk i preferojnë aq shumë biondet, referuar një studimi të fundit nga kompania e produkteve kozmetike “Garnier”. Po çfarë preferojnë ata...

“S’është e hijshme të veshësh fustan kur agjëron”, Ismeti kritikon Shqipen  

  Dje në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon ishin të ftuar personazhe të njohur që agjërojnë gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit. Një ndër to...

Një baba si DJ Vicky: Bëj çdo gjë për fëmijët e mi, përveçse të...

Vick Kraja është padyshim një ndër Dj më të njohur. Ai ishte i ftuar sot në emisionin “Abc-ja e mëngjesit” me moderatorin Alban Musa,...

Zhdukni zbokthin nga flokët me 5 metoda natyrale

Nga aspirina dhe deri tek Aloe Vera. Zbokthi mund të  shkaktohet nga një sërë arsyesh. Mund të vijë si rezultat i tharjes së skalpit apo nga...

Si do të jeni ju si mama, nisur nga shenja e horoskopit

Dashi Një Dash ka jetën e vet dhe nuk ka frikë të takojë mikeshat e veta. Një mama Dash mund të jetë shumë konkurruese, gjë...

Mjaft ia vutë fajin vetes, personat e lindur në këtë shenjë kanë gjithmonë frikë...

Në astrologji, çdo shenjë ka elementin e saj karakteristik (zjarri, uji, toka, ajri), të cilat ju ndihmojnë jo vetëm të kuptoni si është ndërtuar...

Ju “ndalon” horoskopi, mos u dashuroni kurrë me këto shenja

Dashi (21 Mars-19 Prill) Nuk duhet të lidheni me një Bricjap! Dashi thyen rregulla ndërsa Bricjapi bën rregulla. Do ndiheni vazhdimisht të kritikuar dhe do...

Ju vishen syzet nga maska? Ky truk që po bëhet viral ju vjen në...

Për njerëzit që kanë syze optike, mbajtja e maskës është e sikletshme për shkak se xhamat vishen gjatë frymënxjerrjes. Sprucuesit të cilët mund t’i...