E diel, 18 Prill, 2021

“Kush e pyet mamin, ke nënën ti”; Gabimi më i madh i gjyshërve, zhvlerësimi...

Shpesh dëgjoj deklarata gjyshërish për nipërit dhe mbesat, që arrijnë tu kundërvihen fëmijëve të tyre, prindërve të fëmijëve. Ata, gjyshërit i justifikojnë sjelljet, në emër...

10 mesazhe tipike të dikujt që ju pëlqen më shumë nga ç’mendoni ju

Që nga përdorimi i një ikone e deri tek pyetjet pikante, ka shumë mënyra për ta kuptuar nëse personi me të cilin po flet,...

17 mënyra të lezetshme për t’i thënë atij/asaj ‘Mirëmëngjes’

Një mesazh i këndshëm mëngjesi mund t'i bëjë partnerët tuaj (ose partnerët potencialë) të buzëqeshin pa larë ende dhëmbët dhe pse jo, ta nisin...

Zgjidhni një imazh dhe zbuloni se çfarë ka rezervuar java e ardhshme për ju

Nëse keni zgjedhur: Nr.1 Ju do të keni një sezon të gjatë pa ndonjë problem apo vështirësi specifike. Kush shfaqet në “horizont” nuk duhet të merret...

4 shenjat që tregojnë se ju jeni më tërheqëse seç mendoni

Herë pas here, të gjithë njerëzit janë të prirur për të dyshuar në lidhje me atraktivitetin e tyre. Në këto momente, ata fillojnë të...

6 llojet e kolegëve që duhet t’i mbash larg

Lidhjet e forta me kolegët janë të nevojshme për një ambient pune të këndshëm, por vetëm kur kolegët ia vlejnë. 6 lloje tipash nuk duhet...

5 karakteristika që duhen për sukses

Për të arritur tek suksesi, të rëndësishme janë si fati, ashtu dhe puna me përkushtim. Por kjo nuk është gjithçka. Njerëzit më të suksesshëm,...

Cila është varësia juaj më e fortë bazuar në shenjën e horoskopit

Dashi: Të varur ndaj nxitimit Një dash do që gjithçka të bëhet në sekondë. Kjo shenjë e sunduar nga Marsi luftëtar nuk shquhet për durim,...

Si të mbroni veturën nga gërvishtjet në një garazh publik?

Një foto nga një garazh në Dalmaci të Kroacisë u bë hit në rrjetet sociale. Kur e lini makinën tuaj në një garazh publik ose...

Hap pas hapi: Si ta lexoni pëllëmbën e dorës

E dëgjojmë kaq shpesh frazën "fati është i shkruar në duar", por s'e kemi kuptuar kurrë ç'tregojnë fiks ato vijat e famshme për jetën...