Zbardhet shkresa e deputetëve të PS për shkarkimin e Metës/ Deputetët që firmosën dokumentin 

 

Zbardhet kërkesa e grupit socialist parlamentar drejtuar Kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi, për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta.

Kërkesa mban firmat e 50 deputetëve të Kuvendit, të cilët kërkojnë shkarkimin e Presidentit, me argumentin se ka shkelur Kushtetutën para dhe gjatë fushatës zgjedhore të 25 prillit.

Taulant Balla ka bërë publik dokumentin me arsyet se përse deputetët e Partisë Socialiste kërkojnë shkarkimin e Metës. Sipas tyre, presidenti nxiti konfliktin si dhe mbajti anën e opozitës.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Maska.al” dhe page ne FB mjafton të klikoni: Join Group dhe Like Page kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Advertisement