Bujar Nishani kërkon rikthimin e Berishës në krye të PD-së

Pas humbjes së thellë të Lulzim Bashës në zgjedhje dhe zhgënjimit të demokratëve, ish presidenti Bujar Nishani është pozicionuar hapur kundër kryedemokratit duke kërkuar dhe dorëheqjen e tij.

I ftuar sonte në Syri tv, Nishani tha se i qëndron deklaratave të tij, ndërsa kërkoi dhe rikthimin e ish liderit Sali Berisha në krye të PD.

 

Do ishte lajmi më i mirë, do ishte lajm shpresdhënës.

Është çështe energjishë, vullneti, mençurie dhe gjenerimi shprese.

Do i thoja të konsideronte këtë gjë”, tha Nishani.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Maska.al” dhe page ne FB mjafton të klikoni: Join Group dhe Like Page kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Advertisement