PD/ Kreshnik Çollaku, kandidati më i votuar në Qarkun Dibër

Partia Demokratike ka fituar në qarkun Dibër duke marrë tre mandate kundrejt 2 të PS-së.

Kandidati më i votuar deri më tani në këtë qark në radhët e demokratëve është, Kreshnik Çollaku.

Ai ka marrë 4941 vota, duke lënë pas për momentin kandidaten Dhurata Çupi.

Momentalisht janë numëruar të gjitha kutitë e Matit dhe Klosit, teksa janë Bulqiza dhe Dibra për t’u numëruar.

Në këtë qark nuk pritet që të ketë thyerës herësi nga asnjë deputet. Si në PD po ashtu edhe në PS.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Maska.al” dhe page ne FB mjafton të klikoni: Join Group dhe Like Page kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Advertisement