Të dhënat e fundit/ Cila parti pozicionohet e para në rang kombëtar?

Vijon procesi i numërimit të votave në 12 qarqet e vendit, ndërkohë janë numëruar 1765 kuti votimi nga 5199 QV në total.

Sipas të dhënave të KQZ deri në orën 10:30 Partia Socialiste vijon të kryesojë në rang kombëtar.

Rezultatet e deritanishme për pesë partitë që kryesojnë:

Partia Socialiste me 243,130 -49.44%

Partia Demokratike me 196.668 –38.81%

LSI me 36382 -7.12 %

PSD me 9881-1.99%.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Maska.al” dhe page ne FB mjafton të klikoni: Join Group dhe Like Page kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Advertisement