Zgjedhje 2021, KQZ: Sa është pjesëmarrja në votime deri në orën 08:00

 

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se deri në orën 08:00 kanë marrë pjesë 2.37% e votuesve.

Sipas KQZ-së deri tani kanë raportuar 421 qendra votimi nga 5199 që janë në total.

E përkthyer në votues, bëhet me dije kanë votuar 7225 zgjedhës nga 288 367 që kanë në total qendrat e votimit që kanë raportuar pranë KQZ-së.

Qarku që ka pjesëmarrje më të lartë në votime është Tirana me një pjesëmarrje 3.08 %.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Maska.al” dhe page ne FB mjafton të klikoni: Join Group dhe Like Page kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Advertisement