Shqipëria vendos/ Këto janë rezultatet e para të Exitpoll-it

 

Që në orën 07:00 të mëngjesit qytetarët shqiptarë i janë drejtuar kutivce të votimit, për të vendosur edhe për qeverinë e ardhshme.

Ndërkohë që orari i votimit zyrtarisht është mbyllur, ende nuk ka një njoftim zyrtar nga ana e KQZ se me sa minuta do të shtyhet.

Pjesëmarrja në votime ka qenë 45.45%, ndërsa kanë dalë edhe exitpoll-et e para nga Euronews, nga ku rezulton se PS merr 67-71 mandate, PD dhe aletatët e saj 61-65 mandate, LSI 6-8 mandate PSD 1-2 mandate në rang kombëtar.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Maska.al” dhe page ne FB mjafton të klikoni: Join Group dhe Like Page kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Advertisement