Më shumë se pesë orë nga nisja e procesit/ Ja sa përqind e qytetarëve kanë votuar

Kanë kaluar më shumë se pesë orë që nga nisja e procesi të votimit. Deri në orën 12:00, kanë votuar rreth 20.98 % e qytetarëve.

Kujtojmë se në orën 10:00 kanë votuar 6.32% e qytetarëve.

Deri në orën 09:00 pjesëmarrja raportohet në 7.38 % nga 3.37% që ishte në orën 08:00 të mëngjesit të sotëm.

Në të gjithë vendin janë 5199 qendra votimi të hapura për 3 milionë e 588 mijë e 869 shqiptarë të cilët do të zgjedhin 140 parlamentarët e rinj.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Maska.al” dhe page ne FB mjafton të klikoni: Join Group dhe Like Page kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Advertisement