KQZ publikon të dhënat: Ja sa është pjesëmarrja deri në orën 17:00, në Tiranë dyndje drejt kutive të votimit 

 

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përditësuar shifrat e pjesëmarrjes së qytetarëve në gjithë vendin në zgjedhjet e 25 prillit.

Sipas raportimit të fundit nga i gjithë vendi, pjesëmarrja në gjithë Shqipërinë deri në orën 17:00 ka shkuar në nivelin e  43.55%.

Sipas të dhënave zyrtare nga KQZ pjesëmarrja më e madhe vijon në Qarkun e Dibrës me 49.73%, më pas Qarku i Tiranës  me  49.2% , ndjekur nga Qarku i Kukësit me 45.83 %.

 

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Maska.al” dhe page ne FB mjafton të klikoni: Join Group dhe Like Page kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Advertisement