KQZ: Ja sa është pjesëmarrja në votime deri në orën 14:00

 

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se deri në orën 14:00 pjesëmarrja është e lartë.

Sipas KQZ-së deri tani kanë raportuar 1325 qendra votimi nga 5199 që janë në total, që përkthehet në 35.67%.

E përkthyer në votues, bëhet me dije kanë votuar 330,237 zgjedhës nga 925,894 që kanë në total qendrat e votimit që kanë raportuar pranë KQZ-së.

Qarku që ka pjesëmarrje më të lartë në votime është Dibra me një pjesëmarrje 41.22%.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Maska.al” dhe page ne FB mjafton të klikoni: Join Group dhe Like Page kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Advertisement