Ambasadori i BE: Kemi 50 ekipe në terren për procesin e zgjedhjeve

 

Ambasadori i delegacionit të Bashkimit Europian në vendin tonë, Luigi Soreca thotë se BE ka caktuar 50 grupe në terren për të ndjekur nga afër procesin e votimit dhe të numërimit të votave.

“Qytetarët shqiptarë votojnë sot për të zgjedhur Parlamentin e ri. Delegacioni i BE, shtetet anëtare të BE dhe ambasada zvicerane kanë caktuar 50 ekipe në terren për të ndjekur procesin e votimit dhe numërimit të votave. Bashkimi Europian qëndron në krah të qytetarëve europianë në ditën e zgjedhjeve”, shkruan në Twitter ambasadori i BE.

 

 

 

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Maska.al” dhe page ne FB mjafton të klikoni: Join Group dhe Like Page kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Advertisement