Kreshnik Çollaku takim me gratë e Matit: Asnjë betejë nuk fitohet pa bekimin e nënave

Dhjetra gra dhe vajza janë mbledhur në Mat në mbështetje të  kandidatit për qarkun e Dibrës Kreshnik Çollaku.

Gjatë takimit ka treguar një anë tjetër të tij pikën më dobët që është nëna.

“Asnje betejë nuk fitohet pa bekimin e nënave, parajsa ndodhet në këmbët e saj” ka thënë Çollaku gjatë takimit me gratë dhe vajzat në Mat.

Sipas tij gjinisë femërore nuk i është dhënë  vëmëndja që meriton si në raport me punësimin por edhe në aspekte të tjera të jetës duke ngelur grupi më i diskriminuar i shoqërisë.

Gjithashtu kandidati i PD nuk ka lënë jashtë vëmëndjes edhe kërkesën e tij në këto moment të vështira që po kalon vendi ku shpëtimi vjen vetëm me votim masiv për të  sjell ndryshimin.

Rrethi i Matit është vendi me ekonominë më të dobët i cila në gjithë këto vitë të qeverisjes Rama nuk ka përfituar asnjë investim. Duke mbetur në kërkesat minimale të ujit të pijshëm drita dhe infrastrukturë.

Kreshnik Çollaku është kandidat i Partisë Demokratike në qarkun Dibër, dhe përkon me nr 2 në listën e kandidatëve .#SHQIPËRIA FITON

https://www.facebook.com/kreshnik.collaku.7/videos/10224946806798579

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Maska.al” dhe page ne FB mjafton të klikoni: Join Group dhe Like Page kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Advertisement