Dhunohet simpatizanti i LSI në Poliçan, Meta: Shqipëria nuk mposhtet nga të pabesët

 

 

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me incidentin e ndodhur mbrëmjen e kësaj të mërkure në Poliçan.

Meta përmes një postimi në rrjetin social Facebook, konfirmon se ka komunikuar me Luan Tare, anëtar të LSI-së në Poliçan, i cili thekson se është dhunuar nga nipi me vëllanë e kryetarit të bashkisë Poliçan dhe 5 persona të tjerë.

Kreu i shtetit ndër të tjera thekson se i ka premtuar se nesër do e dërgojë për një kontroll më të specializuar në spitalet e Tiranës.

Gjithashtu ai ka theksuar se vetëm tre ditë kanë ngelur nga regjimi i dhunës për ti ardhur fundi përgjithmonë.

“Sapo fola me të plagosurin nga sulmi i pabesë i bandës rilindase të Bashkisë Poliçan, mikun tim të vjetër Luan Tare.

Mësova se ishte sulmuar pabesisht nga banda, që dhunon popullin e Poliçanit, vetëm pse mbante në kokë kapelen me simbolet e partisë së tij.

I urova të shkuara dhe nesër do e çoj për kontroll më të specializuar në spitalet e Tiranës.

I premtova se regjimit të dhunës edhe tre ditë dhe i vjen fundi përgjithmonë.

Shqipëria nuk mposhtet nga dhuna e të pabesëve dhe horrave! “, shkruan Meta.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Maska.al” dhe page ne FB mjafton të klikoni: Join Group dhe Like Page kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Advertisement