Meta paralajmëron Ramën nga Shkodra: Do t’i pres duart po preke një votë

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka paralajmëruar qeverinë dhe kryeministrin Edi Rama se do të kenë pasoja nëse preken votat qytetarëve.

Meta deklaroi nga Shkodra se ‘Rama është një kukull që dihet nga kurdiset në rajon, për të minuar të ardhmen e Shqipërisë’. Ai tha se do t’ia presë duart atij dhe kujtdo që guxon të prekë votat.

“Edi Ramën e paralajmëroj nga Shkodra se do t’ia pres duart atij dhe kujtdo tjetër banditi që guxon të prekë votat. Presidenti do nxjerrë dekrete për mbrojtjen e votës së lirë. Për këtë të jetë i qartë Rama dhe banditët e tij. I gjithë populli do jetë ushtar dhe do ta ndjekë Ramën kudo që të jetë nëse prek 1 votë”, deklaroi Meta në televizionin lokal.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Maska.al” dhe page ne FB mjafton të klikoni: Join Group dhe Like Page kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Advertisement