Tabaku në linjën e Unazës/ “Qeveria rrotullohet rreth interesave të ngushta klienteliste”

Jorida Tabaku kandidatja për deputete e PD e ka nisur mëngjesin e sotëm në linjën urbane për të parë nga afër shqrbimin që u ofrohet qytetarëve.

Përmes një postimi në rrjetin social, Tabaku shkruan se klasa politike rrotullohet rreth interesave të ngushta klienteliste dhe jo rreth problemeve dhe halleve të qytetarëve.

Kur fatorino të kërkon të hipësh në linjën e tij për të dëgjuar se si një qeveri mund të jetë në shërbim të të gjithë qytetareve të saj, duke u ofruar trajtim të barabartë!

Në linjën e unazës shkëmbyem mendime, edhe pse shkurtimisht, se si politika, ashtu si kjo linjë rrethore e qytetit tonë, të mund të rrotullohet gjithnjë rreth njerëzve dhe jo rreth interesave të ngushta e klienteliste”, shkruan Tabaku.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Maska.al” dhe page ne FB mjafton të klikoni: Join Group dhe Like Page kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Advertisement