Rama flet me dialekt geg, ‘kuksiani’ i përgjigjet me dialekt tosk

Edi Rama ka fluturuar sot nga Rinasi në aeroportin e Kukësit.

Edhe pse i ra poshtë propaganda, pasi fluturimi nuk ishte Londër-Kukës, por Londër-Rinas-Kukës, sërish Rama u mundua që ta kapërdijë.

Por atë që nuk ka kapërdirë dot Rama ka qenë braktisja totale, ku kuksianët e kanë refuzuar në masë që të fluturojnë nga Londra për ti bërë qejfin kreut të PS-së që ndodhet në fushatë elektorale.

E nga kjo braktisje Rama ka vendosur ta mbushë avionin në Rinas me qytetarë të tjerë.

Është virale videoja ku Edi Rama i flet një pasagjeri në dialektin gegë dhe ai i ktheet në dialektin toskë.

Ndiqni pamjet:

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Maska.al” dhe page ne FB mjafton të klikoni: Join Group dhe Like Page kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Advertisement