10 mesazhe tipike të dikujt që ju pëlqen më shumë nga ç’mendoni ju

Që nga përdorimi i një ikone e deri tek pyetjet pikante, ka shumë mënyra për ta kuptuar nëse personi me të cilin po flet, është i interesuar për ty apo thjesht po të përgjigjet si mik. Në fakt, mund ta kuptoni qëllimin përmes gjërave që ju shkruan. Kur mund të thuash pa frikë që ai/ajo vdes për ty?

I përgjigjen mesazheve me shpejtësinë e erës.

2.

Të lajmëron para që nuk do të ketë mundësi të përgjigjet, që ti të mos krijosh aludime në mendjen tënde.

Mesazhet e tyre janë tekste të gjata, të detajuara me shumë kujdes. S’japin “po” ose “ok” si përgjigje.

Ju komplimentojnë gjithë kohës.

5.

Keni krijuar nofka që tani për njëri-tjetrin.

6.

Nuk kursehen tek ikonat e zemrës.

7.

Tregojnë interes dhe shqetësim për gjërat e tua.

8.

Shprehen me ju për gjëra personale. Një sekret, një histori e të shkuarës që ka lënë shenjë, etj. Tentativë për t’u afruar më shumë.

9.

Mesazhin e parë e dërgojnë në mëngjes, e ndërsa të fundit në mbrëmje.

10.

Të gjitha mesazhet e tyre për ju janë të personalizuara. Gjithmonë kujtojnë një datë apo një ngjarje që ka rëndësi për ty.

Burimi: Bustle

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Maska.al” dhe page ne FB mjafton të klikoni: Join Group dhe Like Page kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Advertisement