Donin të kalonin kufirin, 20 emigrantë kapen poshtë…

20 emigrantë janë evidentuar gjatë një aksioni nga Policia kufitare e Texasit, që po përpiqeshin  të kalonin kufirin me SHBA.

Por mënyra që ata kishin gjetur ishte e pazakontë, duke u future nën rimorkion e një kamioni. Mes 20 emigrantëve ishin edhe dy të mitur.

SHefi I patrullës, Austin Skero I shtangur nga  ajo që zbuloi ndau me publikun përpjekjen e kalimit të klandestinëve të jashtëligjshëm.

Shefi I patrullës sqaroi dhe moshën e të miturve që janë 10 dhe 15 vjeç.

Çështja e kalimit të emigrantëve të kundra ligjshëm është kthyer në fenomen problematik, nën Presidentja  kishte njoftuar se do të vizitonte Meksiokën dhe Guetemalën lidhur me çështjen e emigrantëve.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Maska.al” dhe page ne FB mjafton të klikoni: Join Group dhe Like Page kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Advertisement