ARRSH injoron protestën në Laprakë “Ndërhyrje e nevojshme për të menaxhuar trafikun te ish-Dogana”

Pas protestës së nisur pak minuta më parë e cila vijon ende për bllokimin e rrugës kryesore në Laprakë, ka reaguar ARRSH-ja.

Drejtori i saj, Ergys Verdho është shprehur se rruga është bllokuar si pasojë e menaxhimit të trafikut te ish Sheshi Shqiponja.

Njoftimi për media:

për të bërë këtë modifik të lëvizjes së automjeteve për të mos patur një bllokim dhe kaos në kryqëzimin e rrugës “Vangjel Noti “ me rrugën “Gjergj Legisi”.

Për këtë arsye:

Kryqëzimi i Rrugës Vangjel Noti me rrugën Buna, ardhja nga Petrit Radovicka që vijon me rrugën Vangjel Noti, do devijojet majtas tek shinat e trenit në drejtim të rrugës Buna për të dalë tek Jordan Misja, ura e Paskuqanit dhe Bulevardi Zogu i I.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Maska.al” dhe page ne FB mjafton të klikoni: Join Group dhe Like Page kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Advertisement