Radiologu Renato Osmenaj: Dy skanerat e spitalit të urgjencës në QSUT janë të prishur, Ogi mos u mërzit, prit vaksinat në Rinas

Radiologu Renato Osmenaj ka denoncuar prishjen e dy skanerave në Qendrën Spitalore Universitare.

Në një status në profilin e tij në Facebook, ku njihet si “Xhaxhi Doktori”, Osmenaj ka ironizuar ministren Ogerta Maanstirliu, e cila bën publike çdo ngarkesë me vaksina.

Osmënaj shkruan se ndërsa Manastirliu pret vaksinat, dy skanerë janë prishur dhe nuk shqetësohet askush për ketë gjë.

 “Ogi! Të dy skanerat e spitalit të urgjencës në QSUT janë të prishur. Mos u mërzit ti, prit vaksinat në Rinas!”- shkruan ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Maska.al” dhe page ne FB mjafton të klikoni: Join Group dhe Like Page kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Advertisement