Kosovë, bien rastet me Covid, 215 të infektuar të rinj dhe 4 viktima

Në Kosovë u raportua të dielën për katër viktima nga koronavirusi dhe 215 raste të reja pozitive.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës tha se dy raste të vdekjes janë nga Ferizaj, ndërsa nga një në Drenas dhe Istog.

Rastet e reja pozitive u konfirmuan pas testimit të 1,012 mostrave, njoftoi IKSHPK-ja.

Gjatë 24 orëve të fundit, thuhet po ashtu në njoftim, 428 pacientë janë shëruar nga koronavirusi.

Kosova ka konfirmuar në total 50,620 raste me koronavirus.

Prej tyre, 1,309 pacientë kanë vdekur, ndërsa 39,562 janë shëruar.

Raste aktive aktualisht janë 9,749./a.p

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Maska.al” dhe page ne FB mjafton të klikoni: Join Group dhe Like Page kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Advertisement